Osiedle pod lasem – z dala od smogu

Marzysz o mieszkaniu w miejscu, gdzie życie płynie zupełnie inaczej? ZAKONTEK w Zielonce to lokalizacja, gdzie każdy z Was znajdzie swoje miejsce do obcowania z naturą. Osiedle pod lasem to bliskość wielu terenów rekreacyjnych, które zachęcają do aktywnego wypoczynku zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Osiedle w okolicy Puszczy Bydgoskiej

Osiedle ZAKONTEK to wręcz bajeczne miejsce otoczone przepiękną fauną, która roztacza przed nami swe oblicze przez cały rok. Dzięki bliskości lasów, a w szczególności Puszczy Bydgoskiej możemy oddychać wyjątkowo świeżym i czystym powietrzem. Jest to wyjątkowa gratka dla miłośników zarówno wędrówek pieszych, jak i rowerowych. Wszystko przecież dzieje się zaledwie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko wyjść na zewnątrz i wyciszyć się  dzięki szumiącym liściom i poczuć zapach lasu o poranku.

Relaks i rekreacja

Zastanawialiście się kiedyś jak wpływa na nasz organizm obcowanie z naturą? Człowiek zupełnie inaczej podchodzi do życia, jest wypoczęty, zrelaksowany i nie chodzi tu tylko o aspekt psychologiczny. Sami dobrze wiecie, że sport to zdrowie, więc warto skorzystać z walorów tego niezwykłego miejsca i wybrać się chociażby na wędrówkę po szlakach pieszych, których jest w okolicy Zielonki co niemiara. Wystarczy ubrać wygodne buty i zabrać ze sobą kijki do trekkingu, by móc rozwijać swoją kondycję, a jednocześnie korzystać z dobrodziejstw okolicznej przyrody.

Walory turystyczne i krajoznawcze

Coraz większe znaczenie dla naszego społeczeństwa ma również turystyka rowerowa, dzięki której możemy nie tylko cieszyć się z samej aktywności, ale i poczuć na własnej skórze wszystkie doznania, jakie przekazuje nam sama natura. Gmina Białe Błota to niezwykle malownicze ścieżki zachęcające wręcz do uprawiania joggingu. Możemy też przypadkiem spotkać wilka, bo jest ich coraz więcej w tej okolicy. Mówi się, że im więcej wilków zamieszkuje dany region, tym bardziej jest on dziki i nieprzemierzony. Wskazuje to na bioróżnorodność roślin mających tak cenne walory dla całego naszego regionu.

Zamieszkaj z dala od smogu w Zielonce!

Oddychanie świeżym powietrzem jest dla nas prawie tak samo ważne jak woda. Warto przebywać w miejscach, gdzie biodostępność lasów jest stosunkowo wysoka. Samo sąsiedztwo Puszczy Bydgoskiej oraz Puszczy Noteckiej czyni Osiedle ZAKONTEK niezmiernie pożądanym do zamieszkania przez astmatyków i osoby mające problem z górnymi drogami oddechowymi. Szczególnie zalecane właśnie dla takich osób jest unikanie zanieczyszczeń – smogu, który może powodować u nich wiele niekorzystnych objawów. Obecność lasów zwiększa zatem poziom wchłanialności wszelkich zanieczyszczeń przez rośliny, obniżając ich poziom w powietrzu. My możemy cieszyć się miejscem, które jest nie tylko godne odwiedzenia, ale i zamieszkania.