Osiedle odpowiednie dla każdego

Ludzie wybierając miejsce zamieszkania kierują się bardzo różnymi pobudkami. Dla jednych kluczowy jest szybki dojazd do centrum miasta. Dla innych cisza, spokój i otoczenie zieleni lub bezpieczeństwo. Wszystkie te oczekiwania spełnia osiedle ZAKONTEK w Zielonce pod Bydgoszczą. Tutaj znajdzie się miejsce dla osób w każdym wieku, szukających przestrzeni do życia i wychowywania dzieci, wytchnienia na łonie natury czy bezpiecznej przystani.

Mieszkanie dla osób starszych

Nasze społeczeństwo starzeje się bardzo szybko. Niestety duża liczba osób w podeszłym wieku ma problemy z poruszaniem się, więc nie jest wskazane dla nich mieszkanie na wysokich kondygnacjach. Wszystko sprowadza się do tego, że nasze budownictwo tak naprawdę nie jest przyjazne dla starszych osób. Dlatego też warto przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej i ułatwić życie takim osobom.

Doskonałym rozwiązaniem dla osób starszych okazują się nowe domy w Zielonce pod Bydgoszczą, które dzięki swej dogodnej lokalizacji poza miastem mogą stać się wyjątkową oazą spokoju. Cisza i czyste powietrze to tyko kilka czynników, które mają znaczenie w mieszkaniu dla osób starszych. Tereny zielone wokół osiedla zachęcają do wypoczynku nie tylko aktywnego, ale i biernego, który jest niezwykle korzystny dla starszych już osób. Spacery, czy nawet samo przebywanie na świeżym powietrzu może dostarczyć sił witalnych do dalszego działania. Usytuowanie osiedla ZAKONTEK z dala od zgiełku miasta, a jednocześnie bliskość infrastruktury z szybkim dojazdem do centrum Bydgoszczy to świetne rozwiązanie dla przyszłych domowników.

Osiedle dla rodzin wielopokoleniowych

Chcesz zamieszkać na osiedlu z całą rodziną? Nic nie stoi temu na przeszkodzie! Warto zatem rozejrzeć się za mieszkaniem, które spełni oczekiwania wielopokoleniowej rodziny. Na osiedlu w Zielonce mieszkania są skonstruowane tak, by umożliwić zamieszkanie większej rodzinie w dogodnych warunkach. Z pewnością niskie kondygnacje byłyby odpowiednie dla starszego pokolenia, a te usytuowane wyżej dla młodszych domowników. Cała rodzina miałaby możliwość spędzania czasu ze sobą w jednym budynku i sąsiadujących ogródkach, jednak posiadając dwa niezależne od siebie mieszkania. Mieszkanie parterowe i dwupoziomowe mają wspólne wejście, klatkę schodową, zejście do piwnicy oraz garaży. Co ważne, klatka schodowa przynależy tylko do dwóch lokali w jednym pionie, co zapewni rodzinie poczucie prywatności.

Bezpieczna przystań dla emigrantów

Osiedle ZAKONTEK jest też idealnym wyjściem dla osób mieszkających na stałe za granicą, ale przyjeżdżających do kraju kilka razy w roku na kilka miesięcy lub tygodni. Osoby takie niekoniecznie chcą wprowadzać się do rodziny na czas przyjazdu do Polski, wolą pozostać niezależne. Jednak pozostawienie domu czy mieszkania bez opieki na długi czas pobytów za granicą może budzić obawy. Osiedle ZAKONTEK jest strzeżone i monitorowane, dlatego można spokojnie pozostawić bezpieczny dom na dłuższy czas, a okresy spędzane w Polsce wykorzystać na odpoczynek w malowniczej okolicy. Podobne rozwiązanie będzie odpowiednie dla osób często podróżujących służbowo.