Możliwość wprowadzania zmian w projekcie

Decydując się na kupno domu czy mieszkania chcielibyśmy, aby w stu procentach spełniał on nasze oczekiwania. W przypadku kupna nieruchomości w trakcie budowy na osiedlu ZAKONTEK w Zielonce wprowadzenie zmian w projekcie nie stanowi problemu. Znaczenie ma jednak zakres proponowanych zmian i ich istotność z punktu widzenia inspektora nadzoru budowlanego.

Istotność zmian

Modyfikacje projektu nieruchomości muszą zostać wprowadzone przez uprawnionego projektanta. Określa on równocześnie charakter zmiany. Zmiany uznane za istotne, takie jak zmiany w zagospodarowaniu terenu, zmiany zamierzonego sposobu użytkowania budynku czy jakiekolwiek modyfikacje kubatury, np. zwiększenie powierzchni czy liczby kondygnacji wymagają ponownego przeprowadzenie postępowania administracyjnego i uzyskania nowych zezwoleń na budowę i od inspektoratu nadzoru budowlanego.

Zmiany określone jako nieistotne mają mniejszy (lub żaden) wpływ na wygląd zewnętrzny budynku i nie powinny naruszać ustalonych parametrów technicznych. Są też łatwiejsze w realizacji, bowiem nie ingerują w konstrukcję budynku.

Jakie zmiany można wprowadzić w projekcie?

W trakcie trwania budowy nieruchomości na Osiedlu ZAKONTEK dopuszczalne są modyfikacje projektu, w którym pozostawiane są elementy konstrukcyjne. Kominy i przewody wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej powinny pozostać w swoich projektowanych pionach.

Przedmiotem zmian może być układ i ilość pokoi. Możemy zmienić funkcję pomieszczeń, na przykład połączyć łazienkę z sąsiadującym pokojem tworząc pokój kąpielowy z oknem. Można zamknąć salon ścianą działową i w ten sposób zrobić osobną kuchnię zamiast aneksu. Ilość pokoi można zmienić z czterech na trzy lub dwa. Możliwa jest również rezygnacja z kominka, pierwotnie planowanego w centralnej części mieszkania.

Zmiany projektu mogą obejmować również modyfikacje w instalacji gazowej, elektrycznej i niskoprądowej. Dzięki temu można znacznie przybliżyć mieszkanie do swoich oczekiwań, sprawiając, że będzie w stanie spełnić potrzeby mieszkańców. Umieszczenie kotła w innym miejscu, przeniesienie gniazdek elektrycznych w inne miejsca czy zmiana rozmieszczenia urządzeń sanitarnych w łazience, choć pozornie nieistotne, mogą znacząco podnieść codzienny komfort użytkowania pomieszczeń.

Adaptacja mieszkań deweloperskich

Omówione wyżej zmiany są możliwe na etapie budowy, z zastrzeżeniem, że pozostawiane są elementy konstrukcyjne. Na Osiedlu ZAKONTEK część budynków została już wybudowana i czeka na oddanie w ręce mieszkańców w stanie deweloperskim. Oferowane mieszkania są wykonane zgodnie z projektem, ale stwarzają duże możliwości adaptacji pod potrzeby przyszłych mieszkańców. Zakres zmian należy skonsultować z przedstawicielem handlowym Dewelopera.

Koszt wprowadzania zmian

Często potencjalni nabywcy obawiają się, że wprowadzenie zmian znacznie podniesie koszt nieruchomości. Na Osiedlu ZAKONTEK projekt zamienny realizowany na etapie budowy nie jest dodatkowym kosztem dla Klienta, koszt pracy projektanta pokrywany jest przez Dewelopera.

Zapraszamy do oglądania mieszkań i domów na Osiedlu w Zielonce oraz kontaktu w kwestii sugerowanych zmian w projekcie.