Elastyczne formy rozliczenia i płatności

Wśród osób pragnących kupić nowy dom wiele jest osób, które posiadają już nieruchomość na własność, jednak nie spełnia ona ich aktualnych potrzeb. Rodziny z czasem powiększają się, szukając większych przestrzeni, a gdy dzieci zaczynają samodzielne życie metraż okazuje się zbyt duży i trudny w utrzymaniu dla starszych osób. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się zamiana starego domu na nowy. Niestety nie zawsze jest to takie łatwe. Na osiedlu ZAKONTEK oferujemy nabywcom elastyczne formy rozliczenia i płatności. Dopuszczamy zamianę nieruchomości lub oferujemy pomoc w sprzedaży.

Zamiana starego domu na nowy

Zamiana nieruchomości okazuje się o wiele wygodniejszym rozwiązaniem pod różnymi względami. Przede wszystkim oszczędzamy czas. W przypadku sprzedaży starego domu i kupna nowego dewelopera zachodzi potrzeba przeprowadzenia dwóch transakcji. Problemem okazuje się również zgranie obu transakcji w czasie – często okazuje się, że trzeba załatwić sobie miejsce na przemieszkanie gdzieś w okresie pomiędzy jedną transakcją a drugą. Kolejną sprawą są koszty – każda z transakcji pociąga za sobą dodatkowe opłaty. Zdarza się też, że gdy mamy już upatrzony nowy dom, jesteśmy bardziej skłonni do obniżenia ceny posiadanej nieruchomości, byle tylko jak najszybciej ją sprzedać i mieć środki na koncie, przez co niepotrzebnie godzimy się na straty. Sprawę można znacznie uprościć znajdując kogoś, kto weźmie nasz dom w rozliczeniu. Całość załatwiamy podczas jednej transakcji, z jednym podmiotem – co jest szybsze i tańsze.

Zamiana nieruchomości pozwala zaoszczędzić na taksie notarialnej oraz podatku od czynności cywilno-prawnych (PCC). Często koszty PCC są dzielone pomiędzy stronami, które dokonują zamiany, co pozwala zatrzymać jeszcze więcej pieniędzy w kieszeni.

Wycena nieruchomości

Przed przystąpieniem do procesu zamiany czy sprzedaży zawsze konieczna jest wycena nieruchomości przygotowana przez rzeczoznawcę. Obowiązek ten leży po stronie właściciela i to on musi ponieść związane z tym koszty. Trudno jednak o sytuację, aby wartość obu zamienianych nieruchomości była sobie równa. Konieczne jest wówczas wyrównanie środków.

W ramach zamiany nieruchomości na dom lub mieszkanie na Osiedlu ZAKONTEK na podstawie wyceny rzeczoznawcy podajemy Klientowi obiektywną cenę rynkową jego nieruchomości, od której liczymy ewentualną różnicę. Uczciwie przeprowadzona zamiana pozwala obu stronom na zadowolenie z transakcji.

Co z różnicą w cenie?

W przypadku, gdy wartość naszego starego domu lub mieszkania jest niższa od nowej nieruchomości musimy dokonać dopłaty. Jeśli nie posiadamy wystarczających środków od ręki możemy postarać się o udzielenie kredytu hipotecznego w banku. Jego koszt będzie niższy niż w przypadku kredytów zaciąganych w celu kupna całości nieruchomości. Na Osiedlu ZAKONTEK Klientom pragnącym zamienić dotychczasowy dom na naszą nieruchomość deweloperską oferujemy pomoc w uzyskaniu kredytu oraz pomoc prawną. Termin dopłaty ustalany jest  w zależności od wysokości pierwszej wpłaty.

Jeśli sytuacja jest odwrotna, czyli posiadana aktualnie nieruchomość jest więcej warta niż ta nowo wybrana Klient płaci tylko tyle ile kosztuje nowy dom na Osiedlu, a różnicę wartości można przeznaczyć na wykończenie nieruchomości nabywanej w stanie deweloperskim. Jako deweloper na Osiedlu ZAKONTEK dopuszczamy możliwość wykańczania domu lub mieszkania już w trakcie procesu rozliczania płatności.

Osobom, które zamiast zamiany wolą najpierw sprzedać posiadaną nieruchomość oferujemy pomoc w sprzedaży bez pobierania prowizji oraz pomoc prawną.