Czy warto korzystać z doradcy finansowego?

Kupując dom czy mieszkanie większość z nas nie może obyć się bez kredytu. Liczba dostępnych ofert kredytowych może jednak szybko przytłoczyć. Nie mając pojęcia o zasadach, jakimi rządzi się bankowość łatwo zagubić się w gąszczu niezrozumiałych pojęć i wyliczeń. Wówczas warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Na Osiedlu ZAKONTEK w Zielonce oferujemy bezpłatną pomoc doświadczonego doradcy, który pomoże załatwić najlepsze warunki kredytu.

Darmowy doradca kredytowy

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości często są przekonane, że nie stać ich na doradcę kredytowego i starają się samodzielnie rozpoznać oferty wszystkich banków i załatwić kredyt w banku. Korzystając z pomocy doradcy nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. Nie musisz obawiać się wysokiej prowizji, bowiem to nie Ty będziesz wypłacał wynagrodzenie pośrednikowi – obowiązek ten leży po stronie banku, w którym weźmiesz kredyt.

Analiza ofert banków

Oferty kredytów w różnych bankach różnią się między sobą. Można porównać je przy użyciu jednej z wielu dostępnych w Internecie porównywarek kredytowych. Podając parametry takie jak kwota nieruchomości, miesięczny dochód i ilość lat zobaczysz, który bank jest w stanie podpisać z Tobą umowę. Trzeba jednak pamiętać, że są to dane szacunkowe, oparte na ogólnych zasadach udzielania kredytów i nie obrazują w pełni Twojej konkretnej sytuacji. Banki udzielając kredytu biorą pod uwagę wiele czynników, których nie mając doświadczenia często nie jesteś w stanie przewidzieć.

Doradca kredytowy doskonale zna zasady funkcjonowania banków i wie, na co zwrócić uwagę analizując ich oferty. Co ważne, nawiązując współpracę z wieloma bankami jest w stanie przedstawić szczegółowo wszystkie aspekty ich oferty. Dzięki temu od razu możecie wspólnie przeanalizować oferty ponad 20 różnych banków jednocześnie. Na podstawie przygotowanych kalkulacji kosztów kredytu, zaproponuje nam najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie.

Analiza zdolności kredytowej

Doradca wskaże Ci również jak sprawdzić Twoją zdolność kredytową. Podpowie, jakie czynniki wpływają na podniesienie lub obniżenie Twoich szans na otrzymanie kredytu i pomoże maksymalnie zwiększyć Twoje notowania w oczach banku. Pośrednik kredytowy wyjaśni Ci, jakie rozwiązanie będzie korzystne, jeśli spłacasz aktualnie inne kredyty czy kupiłeś coś na raty. Doradzi też czy bardziej opłaca się wziąć kredyt na krótszy czy dłuższy okres.

Zebranie dokumentacji

Często nie jesteśmy świadomi jak wiele dokumentów jest potrzebnych przy składaniu wniosku o kredyt. Doradca kredytowy analizując Twoją indywidulną sytuację wskaże Ci, jakie umowy czy zaświadczenia należy zebrać, by następnie przedłożyć w banku. Pomoże Ci skompletować dokumentację oraz wypełnić wniosek kredytowy. Poza tym załatwi za Ciebie formalności w banku.

Nie obawiaj się więc współpracy z doradcą kredytowym. W ten sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze, a kredyt uzyskasz podczas jednej wizyty w banku – kiedy przyjdziesz podpisać umowę kredytową. Nie musisz sam szukać pośrednika finansowego, na Osiedlu ZAKONTEK w Zielonce polecimy Ci sprawdzonego doradcę.