Kronika budowy – I Etap

DSC01050Zakończył się pierwszy etap budowy osiedla ZAKONTEK pod Bydgoszczą, który docelowo przewiduje wybudowanie 8 domów 4-mieszkaniowych oraz 6 domów jednorodzinnych, bliźniaczych. Zapraszamy do zapoznania się z kroniką budowy tego etapu, w której znajdziecie Państwo informacje na temat zastosowanych materiałów i technologii budowy, a także obejrzycie zdjęcia.

W chwili obecnej w sprzedaży znajduje się 9 mieszkań oraz 2 domy bliźniacze. Więcej informacji znajdziecie Państwo TUTAJ.

 

                          

Pod lasem – w bliskiej DSC00461odległości od centrum Bydgoszczy powstanie kameralne osiedle dla ludzi pragnących odpocząć od zapachu spalin i zgiełku miasta. Otoczony lasem kompleks 8 budynków wielorodzinnych i 6 domów bliźniaczych jest kompromisem pomiędzy sielskim życiem na wsi a łatwą dostępnością wszystkich atrakcji miasta. Inwestycja zaplanowana w taki sposób aby umożliwić mieszkańcom szybki dojazd do centrum miasta dwupasmową drogą krajową.

 

                         

DSC04640 Uzbrojenie terenu – osiedle budowane będzie z myślą o ludziach pragnących żyć nowocześnie i komfortowo Lokale będą posiadać wszystkie media włącznie z super szybkim Internetem. Wymagający klienci bez problemu zainstalują również system inteligentnego zarządzania lokalem co zwiększy komfort mieszkania. ZAKONTEK to miejsce dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą. Przy budowie budynków stosowane są energooszczędne technologie.

 

                         

DSC04633 Solidne fundamenty – warstwa podkładowa pod ławy i stropy, grubości 10 cm, wylewana będzie z chudego betonu klasy C8/10 (B10), o szerokości większej o 20 cm od szerokości ławy. Ławy fundamentowe żelbetowe o wysokości 40 cm i szerokości 80 cm zbrojone według projektu konstrukcji, beton klasyC16/20 (B20). Stopy fundamentowe żelbetowe o wysokości 40 cm zbrojone według projektu konstrukcji, beton jak dla ław fundamentowych. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych grubości 24 cm. Izolacja przeciwwilgociowa 3xDYSPERBIT. Termoizolacja styropianem EPS 100- 038 o grubości 8 cm. Siatka z włókna szklanego wklejana w zaprawę klejową.


Stropy – stropy żelbetowe, monolityczne, typu FILIGRAN, grubości 18 cm wykonane z betonu C20/25 (B25), zbrojone wg projektu konstrukcji. Izolacja termiczna i akustyczna styropianem EPS 100-038 z dylatacją obwodową. Folia PE o grubości 0,2 mm wywinięta na ściany do wysokości 20 cm. Warstwa wyrównująca betonowa o grubości 4 cm z dylatacją obwodową. Posadzka samopoziomująca o grubości 10 mm na zagruntowanym podłożu z dylatacją.

 

                           

DSC04639Ściany zewnętrzne i wewnętrzne – bloczki gazobetonowe SOLBET o grubości 24 cm klasa gęstości 600 (6MPa) na zaprawie cementowo-wapiennej o wytrzymałości 5 MPa. Płyty7 PROMONTA o grubości 8 cm łączone klejem gipsowym P. Nadproża i wieńce żelbetowe, monolityczne z betonu C20/25 (B25), zbrojone według projektu konstrukcji.

 


DSC05791Elewacja i dach – termoizolacja styropianem EPS 70-040 o grubości 14 cm. Tynk gipsowy 2 cm z zastosowaniem gruntu do podłoża. Zaprawa klejowa z wtopioną siatką poliestrową. Warstwa gruntująca – podkład tynkarski. Tynk zewnętrzny akrylowy o grubości 0,15 cm. Więźba dachowa drewniana. Krokwie 18 x 8 cm oparte na murze za pośrednictwem murłat 12 x 12 cm, z belką kalenicową 12 x 12 cm, spięte jętkami 2 x 4 x 16 cm, podparte płatwiami 12 x 12 cm. Izolacja termiczna miedzy krokwiami z wełny mineralnej o grubości 16 cm. Izolacja termiczna pod krokwiami z wełny mineralnej o grubości 5 cm. Dachówka cementowa zakładkowa – esówka. Rynny 12,5 cm i rury spustowe 10 cm z blachy tytan – cynk.

                          

DSC00842 Okna, drzwi i balustrady – stolarka okienna PCW z szybami o współczynniku przenikania ciepła U=1,1 z mikrowentylacją AERECO, wewnątrz biała, zewnątrz z okleiną RENOLIT drewnopodobny – dąb bagienny. Okna dachowe drewniane FAKRO wewnątrz w kolorze naturalnej sosny, w łazienkach białe, o współczynniku przenikania ciepła U=1,2 z mikrowentylacją. Drzwi wejściowe do mieszkań antywłamaniowe PORTA klasy C. Drzwi wejściowe do budynku ALU. Balustrady aluminiowe lakierowane proszkowo.

 

                        

DSC08450 Wentylacja – przewody spalinowe, kominkowe z pustaków ceramicznych SCHIEDEL o średnicy 16 cm, zwieńczone systemową płytą przykrywającą i stożkiem wylotu spalin. Nawiew do komory spalania w kominku rurą PCW 20 x 7 cm ułożoną w posadzce. Przewódy wentylacyjne 24 x 24 cm z kratką AERECO, powyżej dachu zwieńczone płytą żelbetową o grubości 7 cm z odsadzką o szerokości 5 cm. Przewody wentylacji mechanicznej z rurami SPIRO zwieńczone niskociśnieniową nasadą kominową VBP.

 

                           

DSC00866Dom 4-rodzinny – to co wyróżnia budynki na osiedlu Zakontek spośród innych to z pewnością bardzo starannie zaprojektowana architektura i kolorystyka elewacji gwarantująca poczucie komfortu i wygody. Przy budowie zastosowano energooszczędne technologie. Budynki są efektownie ogrodzone. Balkony i tarasy o dużych powierzchniach pozwalają na dobry wypoczynek po ciężkiej pracy. Przydomowe ogródki to dodatkowe miejsce na relaks i małą uprawę ulubionych roślin.